22.05.2021 PURILA 780, KODUKÜLA PÄEV

22.05.2021 tähistasime Purilas 780 juubelit esimese koduküla päevaga. Kuu aega valmistasid külaelanikud ette üritust detailsete täpsusteni ning korrastati küla objekte, niideti, riisuti ja istutati samal päeval enne üritustki, et küla oleks valmis külaliste saabumiseks.

Tähtsat päeva alustati meeleoluka kahe silla ralliga külavanem Siimu eestvedamisel. Ralli eesmärk oli tähelepanu juhtida meie jalakäiate silla kehvale olukorrale. Võistlusvette astus lausa 9 fantastilist võistlejat/paatkonda nii omaehitatud andekate ujuvate alustega kui ka tavapärasemate veesõidukitega. Droonipilte tegi Alvar ja turvameheks oli vette aetud Roomet. Korraldamiseks ja auhindadeks pani õla alla Warmeston OÜ. Võistluse rändkarika, signeeritud mõla, võitsid Karli ja Egerti poolt juhitud isade-laste piraatide võistkond “Jõe hirmud!”, publiku lemmiku auhinna pälvis Janete ja Roveni „Vitanic“.

Külaplatsil ootas kõiki laat, kus oli müügil meie oma külaelanikelt ja sõpradelt kõike head, paremat. Sojavahast käsitööküünlad, kaltsuvaibad, erinevad taimed, paberpunutised, käsitöö, keraamika, kuivatatud kala, maalid, küpsised, mänguasjad. Lisaks suurepäraseid üllatusi: Meie küla Kaisa tegi lastele glitter tatood, Anne Daniela joonistas soovijatest portreesid ning Malvi viis läbi käsitöö töötuba. Valle ja Kalli olid ainult selleks päevaks üles seadnud liikuva fotostuudio. Katusealuses tegutses Purila kohvik, kus nobedasti toimetasid Heilika, Margit ja Ave ning Esta, kes pakkus oma kuulsaid burkse. Menüüs olid veel ainult parimad hõrgutised meie oma küla naistelt ja päikselisse päeva sobiv Õnne käsitöö jäätis. Tõnis ja Ruth tõid müügile kaunid maalid. Suurim atraktsioon laadapäeval oli Mareti, Rita ja teiste MTÜ liikmete poolt kokku pandud õnneloos, mille letid tühjenesid meeletu kiirusega. Loosi läks lausa kaks peaauhinda, millest üks oli Rapla Kütteäri poolt välja pandud terve komplekt oma tootevalikus olevatest brikettidest. Eriti menukas oli veel super vahva „kangete ala“, kus tegutsesid meie küla oma kaks kanget Toivo ja Ruudi. Purilast pärit Riin signeeris kohapeal kauneid ehteid mida saab tellida ka Radezain.ee lehelt. Samuti olid letis menukad Heranails.ee küünekleebised ja Purila logoga eriti vajalikud tooted.

Laada peamiseks ideeks oligi eelkõige tutvustada Purila kohalikke tooteid, tegijaid ja  teenusepakkujaid. Reklaamina oli üleval, et tööpäevadel müüb Autorevol OÜ- Baltic Bark  kohapeal üksikute kottidega multši ja hakkepuitu ning Purila saekaater Weimar Puit OÜ pakub sae- ja hööveldamisteenuse kõrval veel saematerjali jpm.. Purila MTÜ poolt oli liikmetelt kogutud aastamaksude eest tellitud lastele mängujuht ning abi palusime ka Purilaga seotud käimlarent.ee´lt. Kohapeal oli võimalik ujuda Keila jões ning mõisa allikast väega vett koju kaasa võtta. Parimaks üllatuseks oli kingitus Purilale meie küla ujumiskohas, esimene paadisild. Külastajad said mängida ka maastikumängu, mille tuul oli õhtuks korralikult ära räsinud. Siiski soosis meie päeva päikesepaiste ja tagasiside üritusest on olnud rohkem kui positiivne ning osalejad ootavad juba järgmist kodukülapäeva Purilas.

Täname siiralt kõiki, kes meiega ühinesid sel fantastilisel päeval ja suurimad kummardused meie suurepärastele külaelanikele, kes selle ürituse läbi viisid, eraldi täname ka Kalvit ja teisi paadisilla tegijaid. Kohviku, õnneloosi, logoga toodete ja kangete ala tulu läheb MTÜ Purila järgmistesse projektidesse, eelisjärjekorras on unistuseks korras jalakäiate sild.

Kui soovid kellegi kontakte, anna julgelt teada: purila@purila.ee