Helkurkõnd Purilas 26.11

Üritus sai alguse külaplatsil 17.50 kus arutati kuuma tee ja maitsvate küpsetiste kõrval enne jalutuskäiku läbi kõik nipid ja vigurid helkuri kandmisega seoses ja üldse kuidas ennast pimedal ajal nähtavaks teha. Löödi siis endid särama ja tehti üks ühine jalutuskäik Purilas, koos super vahvate inimestega, olles teistele eeskujuks.

Esimeseks peatuspunktiks oli bussipeatus, kus ehiti koos helkuripuu/põõsas (et kel helkur puudu, saaks sealt uue elupäästja), edasi viis tee õhtupimeduses pargi ringile.

PILDID: https://purila.ee/pildid/26-11-2019-helkurkond-purilas/

Rohkem infot:Sellelgi aastal korraldab politsei ühes maanteeameti ja abipolitseinikega kõikjal Eestis ennetusürituse „Helkuriga sõbraks“, kus iga piirkonna elanik saab anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel.
Ennetusüritus algab 26. novembril õhtuhämaruse saabudes. Alustuseks räägitakse põgusalt helkuri tööefektiivsusest ja korrektsest kandmisest, millele järgneb valitud teelõikudel helkurkõnd esitlemaks teistelegi liiklejatele selle valgusallika töövõimet ning jagamaks kõnni vältel helkureid kõigile nendele kohalikele, kel seda mingil põhjusel veel ei ole. Allesjäävatest helkuritest võiks teha helkuripuu, et siis soovijad saaks ennast helkuriga varustada.