LUMEPÄEV, 16. veebruar, Purila külaplatsil

Teisipäeval, kui õhtutaevas pimedaks kiskus, liikusid kõik rõõmsad noored ja vanad külaplatsile. Osalejaid tuli kokku rohkem, kui eales oodata oskasime. Õhtu oli karge ja tuul puhus nii ebasobivalt just meie katusealusesse. Kuid hoolimata kõigest sellest oli plats täis naeru ja kilkeid päris mitu tundi. Oleme südamest tänulikud kõigile, kes tulid ja selle õhtu fantastiliseks muutsid!

Kelgutajaid ootas Alvari ja Rita poolt korralikult puhtaks roogitud ja lahtilükatud ning tänu Antsule hästi valgustatud külaplats. Malvi oli toonud kohvi ja kruusid, Tepperi Margit oli keetnud suure koguse hernesuppi, Kairi ja Õnne olid kohale tarinud kuuma tee ja vastlakuklite jaoks vajaliku. (Maitsvad saiad küpsetas meile Hagudi küla armas Erika Kundla). Lisaks oli Roomet suure lõkkeaseme valmis saanud, et kõik saaksid vahepeal oma näppe lõõmava tule ääres soojendamas käia.

Kuigi vastlavurri tegemine jäi karge külma tõttu ära ja memmede tegemiseks lumi ei pakkinud, siis pikima liu peale käis korralik võistlus. Peale mitmetunnist võistulaskmist said auhinnad (Kaisa kaunid lõhnaküünlad ja natuke krõbistamist kõrvale) täiskasvanute kategoorias Roomet Nuhkat ja laste kategoorias Emily Niitla.

Lumepäeva pildid siin: https://purila.ee/pildid/lumepaev-purilas-16-02-2021/

Õhtu jooksul jagati ka auhinnad kätte veebruaris lõppenud üleskutse “Kelle jäljed valgel lumel” osavõtjatele. Külavanem Siim oli välja pannud vägevad auhinna sellele, kes saadab kõige rohkem pilte ja sellele, kes saadab esimesena hundi või ilvese jäljest pildi. Kõiki osavõtjaid tänati lisaks ka väikese lisameenega. Kõige rohkem pilte saatis Ruudi Kitsapea ja esimese hundi jälje saatis Margit Tepper. Lisaks saatsid pilte ka Rita Nuiamäe, Kaspar Nuhkat ja Kairi Kaadu.

Vaata jälgedest pilte siin: https://purila.ee/pildid/uleskutse-purilas-kelle-jaljed-valgel-lumel-07-01-07-02-21/

Suurimad tänud! Loodame, et üleskutse pani rohkem enda ümber jälgi märkama ja teeb jalutuskäigud ka edaspidi natuke huvitavamaks.

Kaunist vargsi saabuvat kevadet kõigile!