Purila heakorratalgud, “tule tulemine” ja MTÜ projektid

Purila MTÜ korraldas ka sel aastal heakorratalgud Teeme Ära raames maikuu esimesel laupäeval, 04.05. Usinamad talgulised olid õues tegutsemas juba hommikul kaheksast saati ning viimased talgulised suundusid kodu poole kella poole viia ajal, seega oli üks täispikk korralik tööpäev. Kokku lugesime talgupäeval pea 40 meeletult tubli talgulist. Kuigi päeva jagus vihma, lund, rahet ja külma tuult oli enamuse ajast meil ikka väga vedanud ja tööd sai teha rahulikult selge ilmaga, ka päike piilus korraks. Sel aastal oli suurimaks tööks meie küla meesperele külavanema Siimu eestvedamisel pinkide paigaldamine. Kaunid pingid tegi ja saatis meile OÜ Krabi Grupp läbi MTÜ Purila projekti “7 pinki Purilale”. Projekti toetab kohaliku omaalgatuse programm ja 10% omaosalust tasus MTÜ Purila liikmemaksudest. Traditsiooniliselt said puhtaks küla siseselt kui ka külaelanike poolt kasutatavate teede ääred, silla ning mõisa ümbrus ja jõe kaldad. Okstest sai puhastatud ka vana kaupluse hoone ning rohitud-riisutud külaplatsil. Meespere valmistas ette juba jaanilõkke ning rõõmsameelne noorsugu sai aerosoolidega mänguväljakut tuunida oma äranägemise järgi. Järjekordselt pakkus suurepärast talgulõunat meile külavanema abikaasa Heilika ja maiuseks hääd kooki küpsetas Õnne. Sel aastal saatis Teeme ära meeskond meile lausa kaks talgupakki, mille sisu sai talguliste vahel välja loositud talgulõunalauas koos MTÜ lisadega.

On üks sõnuseletamatu suurepärane tunne, miski mida peab ise kogema, istudes koos fantastiliste inimestega talgulauas pärast pikka talgupäeva. Pärast rammestavat tööd, mille käigus on tegutsetud ühiste eesmärkide nimel, nii enda, kui teiste heaks, kõik koos, omas külas, oma inimestega, et kõik saaks tehtud. Ja tehtud ta saab!

Aitäh Teile tublimatest tublimad, suurepärased talgulised!

Mul on suurim hea meel anda edasi veel teavitus, et MTÜ Purila uus projekt “Eesti lipp ja lipumast Purilale” sai positiivse vastuse ning enne jaaniõhtut, mis toimub 22.06, saab külaplats natuke pidulikumaks. Projekti toetab kohaliku omaalgatuse programm ja 10% omaosalust tasus MTÜ Purila liikmemaksudest.
Üleskutsena sai tehtud Purila bussipeatuses ja külaplatsil veel mõned hoogtööpäevakud.
 07.06 läks Purilast läbi XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ tuli. Selleks korrastasime koos Purila bussipeatuse ja selle ümbruse. Lisasime ka pidulikkust kaheksakandade ning lilledega. Lisaks saime lõpetada ka külaplatsil värvimistöid ning lisada ka kihelkonnavärve.
Tulele käisime ka bussipeatusest lehvitamas!
Kaunimat kevadet soovides,
Talgu- ja projektijuht Kairi