PURILA II KODUKÜLA PÄEV JA KAHE SILLA RALLI

PURILA II KODUKÜLA PÄEV JA KAHE SILLA RALLI toimus sel aastal 21.05.2022. Alustasime päeva kell 12:00 kahe silla ralliga, mille eestvedajaks olid külavanem Siim koos Heilikaga. Sillarallist võttis osa 10 väga eriilmelist ujuvat alust. Selle aasta meeleoluka võistluse ja rändkarika võitis suure edumaaga paatkond „Välk”. Järgnesid „Kütteäri” ja „Segasummasuvila”. Publiku lemmik oli loomulikult „Ükssarviku” kapten Toivo ja ägedaima paadi  auhinna sai „Kraaken” sinistest tünnidest paat-parv. Osavõtjaid olid finišis püüdmas Roomet, Ants ja Ruudi ja MTÜ Purila palvel viibis üritusel Kohila päästeameti meeskond, hoides silma peal ürituse veeohutusel. Kõigile huvilistele tutvustati ka eritehnikat.

Peale kahe silla rallit ootas külaplatsil LAAT. Sel aastal oli meil eraldi toitlustaja ja tantsuks mängis ansambel „Aus amet”. Ka sel aastal oli kõige menukamaks platsil õnneloos, kus askeldasid meie küla Maret, Rita ja Eda. MTÜ Purila telgis olid Õnne ja Kairi müümas Purila nänni, mille soetus on Purila tegevustoetus. Purila letis võis leida ka suures koguses külaelanike käsitööd.

Mänguväljaku kõrval lastealas toimetas  mängujuht meie kõige väiksematega, korraldades mänge ja võistlusi. Lisaks sai teha näomaalinguid ning soetada väega kive. Meie küla Janete müüs suhkruvatti ning Kaisa tegi glitter tätoveeringuid. Elina müüs Kaisa tehtud  imelisi sojavahast küünlaid ja käsitöönurgas askelda Malvi. Lastealal oli kohal ka vahva jätsiratas.

Peale selle sai laadalt omale soetada erinevatelt müüjatelt taimi, mett, käsitööd ja vanavara. Radezaini nime alt võis leida palju valmis käsitööd ning platsil oli ka Erik oma mänguasjade varuga. Rapla HooviOTTilt olid meil külas Sepajõe talu oma juuretisega leibade ja saiadega ning Karin, kes müüs vahvleid, kondenspiimapähkleid, pulgakooke ja hoidiseid.

Küla peal sai mängida maastikumänge nutitelefoniga ning leida mõisa alleelt fotograaf Valle koos Kalliga mõisa pargis pildistamas, mõisaprouadele ja härradele kohaste aksessuaaridega teemal “noobel piknik pargis”.

Meie ürituse selle aasta suurtoetajad olid Purila kohalikud firmad. Tänu Warmeston OÜ toetusele saime Purila värviliseks ja platsile uued kiigud pisematele. Lisaks sai soetatud kõik auhinnad silla ralli võitjatele. Tänu Autorevol OÜ (Baltic Bark) toetusele soetati kahe silla ralli bänner ja parkla märgid ning vana kaupluse juures olev infotahvel sai endale kauapüsivad info plaadid. Õnneloosi saime võitudeks ka Baltic Barki tooteid. Weimar Puit OÜ tegi meile külaplatsile uhke infotahvli. Purila MTÜ aastamaksude eest saime tellida lastealale mängujuhi ja rentida läbi käimlarent.ee kogu hädavajaliku platsile. Lisaks panid õla alla Valle ja Lemon Print, Kalli ja Autodisaini OÜ, Alfred ja Mivo Ehitus OÜ ja loomulikult kõik kohalikud elanikud, kes panustasid erinevate auhindadega õnneloosi. Lisaks kõigele tänu Rapla Päästeametile ja ennetusbüroole paigaldatakse Purilasse Kivila ujumiskohta veeohutusalane püstak ja infotahvel.

Läbi MTÜ Purila projekti “Kaks 3×6 telki Purila väliüritusteks” oli platsil kaks kaunist hõbedast telki. Projekt on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmist. Omafinantseering 10% maksti MTÜ aastamaksudest.

Purila MTÜ toetuseks tegutsesid platsil peale Purila MTÜ telgi ka Janete suhkruvatt, ÕNNELOOS ning Toivo ja Ruudi „Meeste telk”.

Täname südamest kõiki meie häid toetajaid ning tublisi abistajaid ning kõiki kes meie koduküla päevast osa võtsid.

Siirad kummardused ja suurimad tänud lähevad Teile, kes the ürituse korraldamisse oma suure panuse andsite nii korraldajatena, kui ka küla korrastamisse: Roomet, Alvar, Kairi, Siim, Heilika, Õnne, Maret, Eda, Rita, Malvi, Kaisa, Taavi, Ruudi, Ants, Tõnis, Toivo, Hannes, Valle, Kalli, Janete, Tiiu, Arvo, Ave, Elina, Kaie, Esta, Natalia, Maarika, Aiki, Vilve, Alfred, Jane, Kaspar, Rando, Roland, Raili, Karl, Kalvi, Maie, Külli, Roven, Silver, Margit ja lapsed.

värviline külaplats
mänguväljak – uued kiigud
info plaadid
bänner