Talgukuud Purilas aprillis ja mais

Terve aprilli ja ka mai kuu toimus Purilas üleskutse “Talgukuu Purilas”. Nagu ka meie traditsioonilised talgud, toimusid talgukuud põhimõttel:
“Kus viga näed laita, seal tule ja aita!” Ning rõõm südames võime öelda, et tuldi ning aidati ohtralt.

Prügi sai korjatud kottide viisi, oksi sai lõigatud hunnikute viisi. Lilli sai istutatud üüratus koguses. Külaplats, teeääred, allee on kenasti niidetud ja trimmerdatud, bussipeatus on puhas ja lilleehteis. Jõe ääred, mõisa, silla ning veski ümbrused on puhtad ja kaunid- samuti oksteta, niidetud. Värvi anti külale igal kujul. Üks lapsesõbralik värvilaik on nüüd ka alleel juures. Istutatud lillede täielikku ilu saame nautida suve poole ja ka järgmisel kevadel. Lisaks on vana kaupluse esine taas võsast vaba, mõned kurvid said nähtavaks ja mõned teed meetrite jagu laiemaks. Peaaegu on valmis uus jalgpalliväljak, mis on tasandatud ja uue mullakihi ning muruseemne all. Korda said mõned täitsa ootamatud kohad, mida eelnevalt pole silm märganud. Kauni välimuse ja ligipääsetavuse on saanud ka mõned metsikud õunapuud, et sügisel oleks hea vahepala haarata. Ja veel ja veel ja veel…

Tehtud sai koos/aga täitsa eraldi koduküla korda ja veel ilusamaks – nüüd on aeg seda nautida. Kogunes ka suuremaid mõtteid, mida üksi/kaksi või perega teha ei saanud ning seepärast jäävad ootama päris talgupäeva.

SUURIMAD TÄNUD ja sügavad südamlikud kummardused kõigile Teile, kes te nendest erilistest talgukuudest osa võtsite ja oma kodukülale hinge ja armastusega kaunima välimuse andsite!

Lisaks on suurepäraseks uudiseks ka see, et juunis on saabumas meie külaplatsile kaks kaunist ja praktilist pink-mänguasjakasti. Projekti toetab kohaliku omaalgatuse programm. 10% omaosalus tasutakse MTÜ Purila aastamaksudest. Pingid teeb SG Puittooted/ Sinule Group OÜ
Kastides saab hoiustada mänguasju ja palle mida ise kasutate ning mida võivad kasutada ka teised. (Lisame siia galeriisse pildid, kui pingid on saabunud.)