05.05.2018 korraldas Purila MTÜ juba 12. PURILA HEAKORRATALGUD

PURILA HEAKORRATALGUD toimusid 05.05.2018, alustasime päeva kell 10.00 külaplatsil. Talgute eesmärgiks on väärtustada Purilas puhast ja ajaloolist elukeskkonda. Heakorra tagamine praegustele ning ka tulevastele külaelanikele ja külastajatele. Kuuendat korda liituti ka Teeme Ära kampaania ning üleskutsetega, milleks sel aastal panustasime järgnevasse: “kihelkonnavärvid”; “rahvustoidud”; “istuta oma puu”.

Kokku lugesime pea 40 särasilmset talgulist.  Talgutel sai prügi teede äärest korjatud, oksi lõigatud, maha kukkunud puid saetud, palju sai kõike riisutud, meeletult rohitud, kaevatud, tassitud, haamriga toksitud, värviga mätserdatud kihelkonna triipe, käruga tassitud, ohtralt oma puid sai istutatud, kõik sai multšitud ja sai ka üheskoos istutud- korralikult söödud, muljetatud, oldud ja naerdud, nauditud üht suurepärast päikselist päeva koos suurepäraste inimestega. Talgulõuna eest suured kummardused Heilikale, Õnnele, Avele ja Siimule. Sel aastal pakuti maitsvat seljankat, kiluvõileibu, praetud kala ja suussulavat kohupiimakooki. Talgulõuna sponsoriteks olid läbi Teeme Ära Selver ja Warmeston OÜ. Teeme Ära talgupaki sisu loositi ka sel korral välja lõunalauas kõigi talguliste vahel. Tööde teostamiseks ulatasid ka sel aastal abikäe meile kohalikud firmad, Autorevol OÜ (Baltic Bark) tõi külaplatsile kasutamiseks lausa 10 m3 multši ja Warmeston OÜ panustas materjaliga, et saaksime täiendada külaplatsi suursugust katusealust.

Suurimad tänusõnad ja maani kummardused lähevad eelisjärjekorras siiski kõigile meie talgulistele. On kõige suurem rõõm näha nii fantastilisi inimesi, nii suurt teotahet ja soovi anda endast kõik, teha koos, kõigi jaoks- oma koduküla heaks, midagi vastu küsimata, oma vabast ajast, oma kuldse südamega!

Siiralt, Aitäh!

Purila heakorratalgute talgujuht Kairi koos MTÜ Purila juhatuse ja külavanemaga.

 

Pildid talgutest : https://purila.ee/pildid/05-05-2018-purila-talgud-teeme-ara/