PURILA TALGUD, 29. APRILL – 1. MAI 2023

Sel aastal esmakordselt tegime Purilas ajalugu, mitte ainult ei olnud meie talgud lausa kolm päeva järjest vaid ka talgutööd olid üüratud. Nipet-näpet töid tehti ka enne talguid ning kindlasti saab neid tehtud ka pärast talguid. Kuid tegelikult päriselt mõtlema hakates, et mida korda siis saadeti keeldub mõistus veidi uskumast, et sellised asjad on võimalikud. Peab lihtsalt nentima, et meie külal on nii vedanud, sest meil on siin sellised suurepärased ja fantastilised inimesed. Superkangelased kes teevad kõik selleks, et kõigil oleks hea ning turvaline Purilas elada ja ilus oleks ka silmale vaadata.

Esimesel talgupäeval: Külaplatsi korrastus, hekialuse ja liivaplatside rohimine ja kaevamine, katusealause pesemine ja puhastus, vimpli pesu. Prügikoristus kõigi Purila siseste teede äärest, jõekallaste ja allikaümbruse korrastus, riisumine, võsalõikus, okste lõikus kõikjal külas, k.a. metsikud viljapuud, mahalangenud puude äravedu ja okste põletamine. Bussipeatuse ümbruse korrastus ja bussipeatuse pesu. Mõisakompleksi, veski, sillaümbruse korrastus.

Teisel talgupäeval: Purila jalakäijate sild sai uue kuue, külameeste poolt vahetati välja kõik vanad lauad. Jätkus jõekallaste haljastus, sillaaluse ja ümbruse korrastus ning võsalõikus vanadelt teeradadelt jõe kaldal.

Kolmandal talgupäeval: Ujumiskoha trepp ja paadisild said kohendatud ning püstitatud sai infotahvel, mille ülespanemise ülesande saime eelmisel aastal päästeametilt seoses ujumiskoha registreerimisega. Lisaks toimus eelmise päeva järelkoristus ja lõpetati kaldaäärsete korrastus.

Nipet-näpet siit ja sealt- Teede äärte koristus Hagudisse ja Röa külla ning okste lõikus pumbamaja rohuplatsil, mille niitmine koos üle tee platsiga vabatahtlikuse alusel on enda peale võtnud Autorevol OÜ- Baltic Bark.

Kõik meie puidumaterjal ja ujumiskoha infotahvel tuli meie oma väikselt Purila saekaatrilt Weimar Puit Oült. KOGU RAHASTUS meie talgutegemistele tuli meiepoolsete suurte kummarduste saatel Warmeston Oült. Meeletult tänulikud oleme kõikide toetajate ja käbedate töökäte eest! Olete Parimad!

Eraldi soojad tänusõnad lähevad naistele, kes nendel päevadel meile maitsvat sööki-jooki pakkusid, ilma milleta ei oleks talgud päris õiged talgud. Aitäh! Heilika Pärn, Õnne Kaadu, Tiiu Pärn, Eda Liiv.

Ja siis nüüd loeme üles kõik meie selle aasta SUPERKANGELASED tänu kellele see kõik võimalikuks sai ja kelle eest oleme nii-nii tänulikud, et sõnu jääb väheks:

Tõnis Leier, Ruudi Kitsapea, Sulev Pärn, Hengo Liiv, Siim Pärn, Kalvi Pärn, Taavi Pärn, Ants Kitsapea, Hannes Liiv, Andres Pavljuk, Einar Truu, Esta Pavljuk, Õnne Kaadu, Tiiu Pärn, Eda Liiv, Aiki Liiv, Kaisa Koolma, Kairi Kaadu, Maret Aavik, Rita Nuiamäe, Malvi Kapstas, Marika Kitsapea, Kaie Pärn, Kati Pärn, Toivo Pärn, Maie Laanemets, Kai Kipper, Priit, Heilika Pärn, Alvar Kaadu, Rita Kaadu, Janete Kitsapea, Kaspar Nuhkat, Kristofer Koolma, Roven Kitsapea, Sten Strandberg, Anne Daniela Rodgers, Rando Liiv, Alar Kaadu, Viljar Uueni, Sebastian Strandberg, Oliver Koolma, Mirell Koolma, Annabel Laanemets, Tom Laanemets, Arkeia Kaadu ja Kendra Kaadu

Kohtume 27.05.23 Purilas

Talgujuhid Kairi ja Siim